Zavolejte nám
+420 608 915 081

Poznávejte krásy Českomoravské vysočiny

Tipy na výlety

do 3km
Horní Březinka
Více informací
Památné stromy - V bezprostřední blízkosti penzionu se nachází památné stromy: dub letní - Quercus robur L. a jilm horský - Ulmus glabra Huds. Oba památné stromy rostou na okraji obce Horní Březinka v zahradě domu čp. 3. Jsou bez zjevných poškození, v dobrém stavu a vitální.
GPS souřadnice: 49°40'33.56"N, 15°22'48.197"E.
do 3km
Dolní Březinka
Více informací
Vojenský hřbitov - Válečný hřbitov u vesnice Dolní Březinka v okrese Havlíčkův Brod je kulturní památka v místě, kde byli pohřbíváni vojáci, kteří zemřeli ve Světelském lazaretu. Zde se léčili zranění z francouzsko-rakouské války v letech 1809-1814. Na místě je údajně pochováno až 1200 rakouských, francouzských, ruských a pruských vojáků. Na místě je žulový obelisk z roku 1841. V 90. letech 20. století bylo místo upraveno a v roce 1995 vyhlášeno kulturní památkou.
Vojenský hřbitov - Válečný hřbitov u vesnice Dolní Březinka v okrese Havlíčkův Brod je kulturní památka v místě, kde byli pohřbíváni vojáci, kteří zemřeli ve Světelském lazaretu. Zde se léčili zranění z francouzsko-rakouské války v letech 1809-1814. Na místě je údajně pochováno až 1200 rakouských, francouzských, ruských a pruských vojáků. Na místě je žulový obelisk z roku 1841. V 90. letech 20. století bylo místo upraveno a v roce 1995 vyhlášeno kulturní památkou.
do 3km
Světlá nad Sázavou
Více informací
Podle pověsti ji založil Karel IV. K největším zajímavostem patří nepochybně zámek. Tato původní tvrz Trčků z Lípy z 16. století byla v 18. stol. přestavěna na barokní zámek, který pak prošel v 19. století empírovou a novorenesanční úpravou. Zámek je velice pěkný a navíc je obklopen působivým zámeckým parkem s několika rybníky a romantickými kamennými lavičkami, altánky a mostky. Interiéry zámku shlédnout nelze, protože je účelově využíván jako škola. Ve Světlé také můžete navštívit další zajímavé objekty.

Radnice - Je nyní sídlem městského úřadu obce. V popředí stojící plastika Sklo a Kámen ztvárňuje lámání a opracování kamene a výrobu olovnatého křišťálu – v minulosti dva hlavní obory činnosti místního obyvatelstva.

Galerie Na Půdě - V budově sídlí také turistické informační centrum.

Středověké podzemí - Pod částí náměstí Trčků z Lípy se nachází soustava chodeb a slepých rozrážek o celkové délce 220 m.

Kostel sv. Václava

Bývalý špitál - Stojí u mostu přes Sázavu, nad vchodem jsou umístěny erby světelských rodů.

Židovský hřbitov - Byl založen v roce 1886 po zrušení starého židovského hřbitova. Dochovalo se přes sto náhrobků.

Pamětní deska Jaroslava Haška - Byla odhalena v roce 2008 na výpravní budově nádraží a připomíná příjezd slavného autora Dobrého vojáka Švejka.

Více informací najdete na www.svetlans.cz
do 10km
Sázava
Více informací
Oblast Stvořidla - Peřeje Stvořidla jsou vodáckou lahůdkou. Válečky, vlny a jazyky mezi balvany, ale také krásná příroda okolo, to je recept na romantický výlet pro zkušené vodáky i suchozemské milovníky přírody. Přírodní rezervace Stvořidla a k němu přiléhající Přírodní park Melechov se nachází na okraji Českomoravské vrchoviny asi 6,5 km východně až jihovýchodně od Ledče nad Sázavou. Stvořidla jsou nejstarší rezervací na Havlíčkobrodsku. Původně byla rezervace vyhlášena v roce 1948, v nově upravených hranicích pak byla vyhlášena v roce 1998. Důvodem ochrany je zachování geomorfologicky významného úseku přirozeného toku řeky Sázavy a přilehlého okolí mezi vrchem Melechov (715 m) a hřebenem kopce Žebrákov (601 m). Území rezervace tvoří 85 % plochy lesní porosty. Z chráněných druhů rostlin zde roste např. oměj pestrý či růže alpská. Ze vzácných živočichů byla v rezervaci prokázaná vydra říční a mlok skvrnitý. V zimě je zde možné spatřit poletovat ledňáčka říčního. Plochou zabírají Stvořidla zhruba 300 ha především na pravém břehu řeky. Poblíž rezervace se nachází Sluneční zátoka s památníkem spisovatele Jaroslava Foglara. Spisovatel mnohokrát tábořil se skauty nejstaršího českého oddílu - Pražské dvojky - ve Sluneční zátoce a zde vznikla jeho nejslavnější kniha Hoši od Bobří řeky. Pro přepravu lze využít známý Posázavský pacifik (Světlá nad Sázavou–Stvořidla). Více informací naleznete na http://www.posazavsky-pacifik.cz/
do 10km
Ledeč nad Sázavou
Více informací
Rozkládá se na obou březích Sázavy. Za návštěvu stojí gotický kostel sv. Petra a Pavla původně ze 14. století a hrad. Hrad byl postaven již ve 13. století a později přestavěn na renesanční zámek a barokně upraven.
do 10km
Huť Jakuba, Tasice
Více informací
Huť Jakub v Tasicích je nejstarším dochovaným sklářským objektem ve střední Evropě. Byla založena r. 1796. Tasické výrobky obdivoval i sám Napoleon a dokonce se vyvážely do indických paláců. Je zde možnost zakoupení krásných českých ručních výrobků od předních českých skláren a výtvarníků. Otevřeno je denně, v zimě v pondělí zavřeno.
do 10km
Lipnice nad Sázavou
Více informací
Nachází se zde jeden z nejmohutnějších hradů v Čechách. Je postaven na skalnaté vyvýšenině a výrazně vyčnívá nad okolní terén. Z hradní věže je vyhlídka do vzdálenosti až 70 km. V domku pod hradem prožil poslední léta života Jaroslav Hašek. Právě zde napsal své nejslavnější dílo Osudy dobrého vojáka Švejka.
do 10km
Národní památník odposlechu
Více informací
Sochařské dílo R. Dvořáka: ZLATÉ OČI, BRETSCHNEIDROVO UCHO a ÚSTA PRAVDY. Přístupová cesta k dílu (asi 1000 m) je značena z náměstí.
do 10km
Stanice ochrany fauny Pavlov
Více informací
Stanice ochrany fauny vznikla v roce 1989 jako útulek pro handicapované živočichy a pracoviště na záchranu téměř vyhubené vydry říční. Stanice je otevřena pro veřejnost od 1. května do 30. září. Vstupné na stanici je 10 Kč pro děti a 20 Kč pro dospělé. Pokud organizujete větší skupinu lidí nebo chcete stanici vidět mimon ávštěvní období, ohlaste se ,prosím, předem na tel.: 569 721 293. Adresa: Pavlov 22, Ledeč nad Sázavou
do 10km
Selské muzeum Michalův statek v Pohledi
Více informací
Nabízí návštěvníkům návrat do života lidu našeho kraje v období od konce třicetitileté války až do zrušení roboty v roce 1848. Můžete se podívat, jak se žilo za dob našich předků, třeba u příležitosti nějaké akce. Více informací najdete na http://www.michaluv-statek.estranky.cz/
do 30km
Rozhledna Bohdanka u Bohdanče
Více informací
Od května 2011 je přístupná nově postavená rozhledna stojící v blízkosti obce Bohdaneč.
do 30km
Havlíčkův Brod
Více informací
Muzeum Vysočiny . Více informací najdete na www.muzeumhb.cz a Galerie výtvarného umění. Více informací najdete na www.galeriehb.cz
Více 30km
Zajímavé výlety
Více informací
 Muzeum Vysočiny. Více informací najdete na www.muzeumji.cz a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. 
Více informací na www.ogv.cz

Pelhřimov - Muzeum Vysočiny. Více informací najdete na www.muzeumpe.cz

Třebíč - Muzeum Vysočiny. Více informací najdete na www.zamek-trebic.cz

Telč - Šikmá věž kostela sv. Jakuba (vychýlení 48 cm)
Humpolec - Vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše a Včelařský skanzen. Skanzen můžete navštívit na základě telefonické dohody s panem Havlem (mob.: 721 864 542) nebo panem Bártlem (mob.: 723 584 685).

Zruč nad Sázavou - Zámek Zruč nad Sázavou, původně středověký hrad významného rodu pánů z Kolovrat, koncem 18. století vyhořel a v 19. století byl romanticky přestavěn, čímž získal svou dnešní podobu. Nachází se uprostřed udržovaného parku, do kterého jsou zakomponovány i zbytky opevnění někdejšího hradu.ny . Více informací najdete na www.muzeumhb.cz a Galerie výtvarného umění. Více informací najdete na www.galeriehb.cz

Přijímáme platební karty a stravenky

Kontaktní údaje

BARBORA hotel & restaurace
Adresa
náměstí Trčků z Lípy 1045, 582 91 Světlá nad Sázavou

Otevírací doba

Pondělí
11.00-21.00
Úterý
11.00-21.00
Středa
11.00-21.00
Čtvrtek
11.00-21.00
Pátek
11.00-21.00
Sobota
11.00-21.00
Neděle
11.00-21.00
© 2024 Hotelbarbora.eu | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů